MOLEHAND Solutions - Nagyvállalati megoldások mindenkinek

 
Nyomtat  
By Gömbös Attila on 2009. 02. 23. 17:36

Remote Desktop MMC-k, és Putty-ok, illetve ezernyi nyitott böngésző ablak helyett szeretném ajánlani a következő szoftvert.
 
Közös felületről lehet menedzselni többek között az alábbiakat az mRemote segítségével.
  • Távoli asztal
  • SSH
  • VNC
  • HTTP/HTTPS (pl. routerek setup oldala)

Ingyenes, GPL licencű.

Pár extra szolgáltatás:

  • Active Directoryt feltérképezi szerverek után, és létrehozza nekik az új kapcsolat ikonokat.
  • Importálhatóak az .rdp fájlok bele.
  • Port scannel feltérképezi az SSH hostokat.
  • Egy fában rendszerezhetőek az elérések.
  • Örökölhető tulajdonságok adhatóak meg az egyes rendezőmappákban, így például minden kapcsolathoz ugyanazt a felhasználó nevet rendelhetjük automatikusan.
  • Az összes kapcsolat elmenthető jelszavakkal együtt titkosított fájlban.

Jelenleg csak Windows alá érhető, Linux alá is tervezik portolni. 

Frissítés: Az mRemote fejlesztése megszűnt. Az utolsó publikált verzióban nem érhető el támogatás az NLA-hoz, illetve a terminál szerveren keresztüli csatlakozáshoz. A szoftver fizetős verziója a visionapp Remote Desktop 2010, amiben ezek a szolgáltatások is elérhetőek. Létezik ingyenes kiadása is, azonban csak korlátozott számú párhuzamos kapcsolatot engedélyez. http://www.visionapp.com/germany/products/software/visionapp-remote-desktop.html

 

By Molnár Péter on 2009. 02. 06. 2:05

Ha ki akarjuk deríteni melyik tábla mekkora, vagy mely táblákban hány sor van haszon SQL script:
 
EXEC sp_msforeachtable 'sp_spaceused ''?'''

By Körmendi Szilvia on 2009. 02. 01. 3:12

Az régi original-translated problematika...
 
A szabályt úgy kell értelmezni, hogy az original rész arra vonatkozik, hogy eredetileg mi lenne a paraméter, és ezt a NAT mire cserélje, azaz mi legyen a translated.
 
Tehát ha publikálnánk a 10.x.x.x-et akkor a feladat, hogy az eredetileg a belső interface-n lévő 10.x.x.x-et NAT-olja az eszköz a külső interface w.x.y.z (publikus) IP-jére.
 
Port esetében pedig az original az a port amin valójában(eredetileg) hallgat a szolgáltatás, a translated, pedig ami a NAT után lesz a translated interface-en.
 
A forgalom, statikus NAT-nál két irányú, tehát nem azt kell megadni, hogy honnan hova, hanem hogy bármilyen irányban mit mire cseréljen az eszköz.
 
A default dinamikus szabály értelmezése is hasonló: Minden eredetileg belső interfészről érkező csomagot fordítson a külső interface adott (publikus) IP-jére. Ez a szabály nyilvánvalóan egy irányú, hiszen Egy külső interface-re érkező csomagot nem lehet minden belső címre fordítani!
 
FONTOS: Tehát, hogy tiszta legyen, az irány azt jelenti, merre lehet kezdeményezni! (Mivel a csak kifelé engedni csomagokat értelmetlen, hiszen nyilván választ szeretnénk kapni!)

 

Számítsa ki költségeit
  kalkulátorunkkal

tovább    

és nyerje meg
50 000 Ft értékű

ajándékunkat  

Akciós ajánlatunk

 Több szolgáltatót is volt szerencsém kipróbálni. Jelenleg minden projektünk a MOLEHAND-nél van elhelyezve, mert Ők nem csak egy szelet számítógépet adnak, hanem valódi szolgáltatást: Akármibe ütközök számíthatok a gyors és szakszerű reakcióra!