By Halász István on
2014. 04. 04. 23:35
A mentendő mappák listájában az egyik mappához nem volt olvasási jogosultsága a usernek, akinek a nevében fut a Cobian. A Cobian ennek abszolút nem került a tudatába, azaz olyan volt, mintha az a mappa nem is szerepelne a mentendő mappák listájában. Tehát simán 0 hibás, szép logok keletkeztek, miközben az a mappa a mentésekből egy az egyben hiányzott!
Tanulság: backup ellenőrzéskor időnként ne csak a logot nézzük, hanem vessünk egy pillantást a mentett mappákra is. Ezeket az ellenőrzéseket akár hivatalossá is tehetjük, és hívhatjuk negyed/féléves backup visszaállítási tesztnek is. ;)
|
By Halász István on
2014. 02. 28. 23:50
A biztonsági beállítások alaphelyzetben nem engedélyezik aláíratlan makrók futtatását. A helyes megoldás az "önaláírás", nem pedig a makró biztonsági szint lejjebb vétele.
Ennek menetét ez a leírás tartalmazza. (Elérhetetlenné válás esetére csatolva.)
|
By Halász István on
2013. 10. 06. 21:32
Ne higgyünk a Gmail Help-nek, csak a saját csv formátumból importál rendesen, különben az adatok nagy részét csak a Megjegyzés mezőbe teszi bele. Csatoltam az üres csv-t a fejléccel, ezt érdemes feltölteni az adatokkal.
|
By Halász István on
2013. 06. 26. 21:10
Alapértelmezés szerint csak az elfoglaltsági adatok oszthatóak meg szervezeten kívülre, de a Kezelői konzolon engedélyezhető a magasabb szintű megosztás lehetősége a szervezeti felhasználók számára.
Az elsődleges naptárak megosztási beállításait itt tudjuk módosítani:
Kezelői Konzol > Google Apps > Naptár beállítása > Megosztási beállítások > Elsődleges naptárak külső megosztási beállításai
Opciók:
Csak az elfoglaltsági adatok (esemény részleteinek elrejtése)
Minden információ megosztása, de a kívülállók nem módosíthatják a naptárakat
Minden információ megosztása, és a kívülállók módosíthatják a naptárakat
Minden információ megosztása, valamint a naptárak kezelésének engedélyezése
Az másodlagos naptárak megosztási beállításait itt tudjuk módosítani:
Kezelői Konzol > Google Apps > Naptár beállítása > Általános beállítások > Másodlagos naptárak külső megosztási beállításai
|
By Halász István on
2012. 02. 16. 22:40
Az Outlook spamszűrése a következő elemekből áll:
- Safe Senders list
Ha egy bejövő email cím megegyezik egy a listán szereplő emailcímmel, vagy ugyanarról a domainről jött, amelyről a listán már szerepel emailcím, akkor a levél semmiképp nem kerül a Levélszemét mappába.
- Safe Recipients list
Ha egy bejövő levelet arra a címre küldtek, amely szerepel ebben a listában, vagy a cím ugyanabban a domainben van, amelyről a listán már szerepel emailcím, szintén nem kerülhet a Levélszemét mappába.
- Blocked Senders list
A Safe Senders list ellentéte, ezek a levelek biztosan a Levélszemét mappába kerülnek.
- Junk E-mail Filter
Az MS által folyamatosan fejlesztett szűrő, amely a levél tartalma alapján dönt arról, hogy spam gyanús levéllel van-e dolgunk.
- Nem tanuló szűrő, csak a Windows Update-en keresztül történő frissítés esetén tud okosodni.
- A szűrő agresszivitását négy lépcsőben tudjuk állítani
- Nincs automatikus szűrés
- Alacsony
- Magas
- Csak megbízható küldők
M: A Safe Senders list precedenciája erősebb a Blocked Senders listnél.
Ajánlott Technet bejegyzések: About the Junk E-mail Filter Configure junk e-mail settings in Outlook 2010 Plan for limiting junk e-mail in Outlook 2010
|
By Szeifert Gergő on
2012. 02. 03. 14:31
Amennyiben Windows XP operációs rendszerrel rendelkezünk, és mellé IE7 vagy IE8 van feltelepítve Office 2010 mellett, előfordul, hogy a böngésző nem nyitja meg egy link mögött található .xls dokumentumok.
Két opciót próbálhatunk ki a megoldásra:
|
By Halász István on
2011. 11. 25. 15:19
Az Outlook 2010 Autocomplete adatok alapesetben az Exchange szerveren találhatóak, így bármilyen eszközzel csatlakozunk, elérhetőek. Az alábbiak nem erre az esetre vonatkoznak, hanem amikor sima POP3-as kliensként használjuk az Outlookot.
A 2010 már nem a *.nk2 fájlban, hanem a RoamCache mappában Stream_Autocomplete_0_188E43DE2C399A47B227874D14929BC7.dat fájlokban tárolja ezeket az adatokat. (A '188E43DE2C399A47B227874D14929BC7' rész az ID, ez mindig más lesz.)
A RoamCache mappa helye alapesetben
Vista/W7 alatt a
c:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Outlook\
XP alatt a
c:\Documents & Settings\%username%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\
mappában van.
Új telepítés után küldjünk valakinek egy teszt üzenetet, és zárjuk be az Outlookot. Ezután indítsuk el megint, ekkor létrejön a dat fájl az aktuális ID-vel. Megint zárjuk be az Outlookot. Másoljuk be a mentett dat-ot a megfelelő ID-vel a megfelelő helyre. Indítsuk el az Outlookot.
Ne lepődjünk meg, még nem használja az Outlook a mentett adatbázist. Ekkor megint kapcsoljuk ki az Outlookot (tilos emailt küldeni kikapcsolás előtt, mert felülíródik kikapcsoláskor a bementett dat fájl egy lényegében üres db-vel, és kezdhetjük előröl az egész műveletsort).
Ha mindent jól csináltunk, akkor legközelebbi elindításkor már a mentett adatokkal fog dolgozni az Outlook, és korrektül frissíti is a dat fájlt új emailcím esetén. (Ez utóbbit is érdemes ellenőrizni.)
Elvileg ha meglévő dat-ot átmásoljuk és átnevezzük az új helyén az új névre, felülírva az aktuálisat, akkor készen is vagyunk, de nekem ez nem működött a gyakorlatban valamiért. Az NK2Edit-tel a dat-ot NK2 formátumba konvertálva, bemásolva a megfelelő helyre és a hivatalos módszerrel az Outlookot /nk2import kapcsolóval indítva sem sikerült eredményt elérni.
Ehelyett következő útmutató alapján érdemes eljárni:
|
By Kiss Tamás on
2011. 11. 15. 11:22
Ha az office 2003 -at próbáljuk office 2010 -re Upgrade-elni, akkor a következő hibába ütközhetünk:
"Office 2003 installaion is corrupt".
A cél, hogy el kell távolítanunk az Office 2003 Local Installation Source -t (LIS). Ehhez a Listool nevű programot kell használni a követező kapcsolóval:
listool.exe remove=all
A listool innen letölthető:
Ezek után már az Office 2010 telepítője engedi az Upgrade-et!
Bővebben:
|
By Kiss Tamás on
2011. 11. 04. 11:29
Probléma: A fájl hálózaton keresztüli megnyitásakor 2-3 percet is várnunk kell mire megnyílik.
A probléma az OFV azaz Office File Validation.
A cikk:
Viszont, a következő registry kulccsal kikapcsolható:
Létre kell hozni!
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\Excel\Security]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\Excel\Security\FileValidation] "EnableOnLoad"=dword:00000000
|
By Frang Tamás on
2010. 07. 01. 0:56
Kétféle szint lehetséges a jelszóval való védésnél. Az egyik lehetőség, amikor már a megnyitáshoz is meg kell adnunk a jelszót, ezt a File menü Info fülének Permissions menüpontja alatt tudjuk beállítani (külön jogokat is adhatunk az egyes user-eknek). A másik lehetőség, amikor csak a módosítást kötjük jelszóhoz. Ezt pedig a Review fül Changes részénél állíthajuk, ahol lehetőségünk nyílik egyes munkalapok vagy akár az egész munkafüzet védelmére is.
|