MOLEHAND Solutions - Nagyvállalati megoldások mindenkinek

 
Nyomtat  
Author: MOLEHAND Created: 2008. 09. 26. 23:33
Kliens alkalmazások

By Halász István on 2014. 04. 04. 23:35


A mentendő mappák listájában az egyik mappához nem volt olvasási jogosultsága a usernek, akinek a nevében fut a Cobian. A Cobian ennek abszolút nem került a tudatába, azaz olyan volt, mintha az a mappa nem is szerepelne a mentendő mappák listájában. Tehát simán 0 hibás, szép logok keletkeztek, miközben az a mappa a mentésekből egy az egyben hiányzott!

Tanulság: backup ellenőrzéskor időnként ne csak a logot nézzük, hanem vessünk egy pillantást a mentett mappákra is. Ezeket az ellenőrzéseket akár hivatalossá is tehetjük, és hívhatjuk negyed/féléves backup visszaállítási tesztnek is. ;)

By Halász István on 2014. 02. 28. 23:50

A biztonsági beállítások alaphelyzetben nem engedélyezik aláíratlan makrók futtatását. A helyes megoldás az "önaláírás", nem pedig a makró biztonsági szint lejjebb vétele.
 
Ennek menetét ez a leírás tartalmazza. (Elérhetetlenné válás esetére csatolva.)

By Halász István on 2013. 10. 06. 21:32

Ne higgyünk a Gmail Help-nek, csak a saját csv formátumból importál rendesen, különben az adatok nagy részét csak a Megjegyzés mezőbe teszi bele. Csatoltam az üres csv-t a fejléccel, ezt érdemes feltölteni az adatokkal.

By Halász István on 2013. 06. 26. 21:10

Alapértelmezés szerint csak az elfoglaltsági adatok oszthatóak meg szervezeten kívülre, de a Kezelői konzolon engedélyezhető a magasabb szintű megosztás lehetősége a szervezeti felhasználók számára.
 
Az elsődleges naptárak megosztási beállításait itt tudjuk módosítani:
Kezelői Konzol > Google Apps > Naptár beállítása > Megosztási beállítások > Elsődleges naptárak külső megosztási beállításai
 
Opciók:
Csak az elfoglaltsági adatok (esemény részleteinek elrejtése)
Minden információ megosztása, de a kívülállók nem módosíthatják a naptárakat
Minden információ megosztása, és a kívülállók módosíthatják a naptárakat
Minden információ megosztása, valamint a naptárak kezelésének engedélyezése
 
Az másodlagos naptárak megosztási beállításait itt tudjuk módosítani:
Kezelői Konzol > Google Apps > Naptár beállítása > Általános beállítások > Másodlagos naptárak külső megosztási beállításai

By Halász István on 2012. 02. 16. 22:40

Az Outlook spamszűrése a következő elemekből áll:

  • Safe Senders list

    Ha egy bejövő email cím megegyezik egy a listán szereplő emailcímmel, vagy ugyanarról a domainről jött, amelyről a listán már szerepel emailcím, akkor a levél semmiképp nem kerül a Levélszemét mappába.

  • Safe Recipients list

    Ha egy bejövő levelet arra a címre küldtek, amely szerepel ebben a listában, vagy a cím ugyanabban a domainben van, amelyről a listán már szerepel emailcím, szintén nem kerülhet a Levélszemét mappába.

  • Blocked Senders list

    A Safe Senders list ellentéte, ezek a levelek biztosan a Levélszemét mappába kerülnek.

  • Junk E-mail Filter

    Az MS által folyamatosan fejlesztett szűrő, amely a levél tartalma alapján dönt arról, hogy spam gyanús levéllel van-e dolgunk.
    • Nem tanuló szűrő, csak a Windows Update-en keresztül történő frissítés esetén tud okosodni.
    • A szűrő agresszivitását négy lépcsőben tudjuk állítani
      1. Nincs automatikus szűrés
      2. Alacsony
      3. Magas
      4. Csak megbízható küldők

M: A Safe Senders list precedenciája erősebb a Blocked Senders listnél.

Ajánlott Technet bejegyzések:
About the Junk E-mail Filter
Configure junk e-mail settings in Outlook 2010
Plan for limiting junk e-mail in Outlook 2010

By Szeifert Gergő on 2012. 02. 03. 14:31

Amennyiben Windows XP operációs rendszerrel rendelkezünk, és mellé IE7 vagy IE8 van feltelepítve Office 2010 mellett, előfordul, hogy a böngésző nem nyitja meg egy link mögött található .xls dokumentumok.
 
Két opciót próbálhatunk ki a megoldásra:
 
1. Registry-ben átírjuk az alábbi linken található paramétereket, és bízunk benne ez megoldja a proglémát: http://social.technet.microsoft.com/Forums/fi-FI/excel/thread/87776381-46e5-4246-b8b0-2e6108c5387c
 
2. A megnyitást az Excel-hez társítjuk, hogy ne az IE "nyissa" meg: http://support.microsoft.com/kb/162059

By Halász István on 2011. 11. 25. 15:19

Az Outlook 2010 Autocomplete adatok alapesetben az Exchange szerveren találhatóak, így bármilyen eszközzel csatlakozunk, elérhetőek. Az alábbiak nem erre az esetre vonatkoznak, hanem amikor sima POP3-as kliensként használjuk az Outlookot.
 
A 2010 már nem a *.nk2 fájlban, hanem a RoamCache mappában
Stream_Autocomplete_0_188E43DE2C399A47B227874D14929BC7.dat fájlokban tárolja ezeket az adatokat. (A '188E43DE2C399A47B227874D14929BC7' rész az ID, ez mindig más lesz.)
 
A RoamCache mappa helye alapesetben
 
Vista/W7 alatt a
c:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Outlook\
 
XP alatt a
c:\Documents & Settings\%username%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\
 
mappában van.
 
Új telepítés után küldjünk valakinek egy teszt üzenetet, és zárjuk be az Outlookot. Ezután indítsuk el megint, ekkor létrejön a dat fájl az aktuális ID-vel. Megint zárjuk be az Outlookot. Másoljuk be a mentett dat-ot a megfelelő ID-vel a megfelelő helyre. Indítsuk el az Outlookot.
Ne lepődjünk meg, még nem használja az Outlook a mentett adatbázist. Ekkor megint kapcsoljuk ki az Outlookot (tilos emailt küldeni kikapcsolás előtt, mert felülíródik kikapcsoláskor a bementett dat fájl egy lényegében üres db-vel, és kezdhetjük előröl az egész műveletsort).
 
Ha mindent jól csináltunk, akkor legközelebbi elindításkor már a mentett adatokkal fog dolgozni az Outlook, és korrektül frissíti is a dat fájlt új emailcím esetén. (Ez utóbbit is érdemes ellenőrizni.)
 
Elvileg ha meglévő dat-ot átmásoljuk és átnevezzük az új helyén az új névre, felülírva az aktuálisat, akkor készen is vagyunk, de nekem ez nem működött a gyakorlatban valamiért. Az NK2Edit-tel a dat-ot NK2 formátumba konvertálva, bemásolva a megfelelő helyre és a hivatalos módszerrel az Outlookot /nk2import kapcsolóval indítva sem sikerült eredményt elérni.
 
Ehelyett következő útmutató alapján érdemes eljárni:

By Kiss Tamás on 2011. 11. 15. 11:22

Ha az office 2003 -at próbáljuk office 2010 -re Upgrade-elni, akkor a következő hibába ütközhetünk:
"Office 2003 installaion is corrupt".
 
A cél, hogy el kell távolítanunk az Office 2003 Local Installation Source -t (LIS). Ehhez a Listool nevű programot kell használni a követező kapcsolóval:
listool.exe remove=all
 
A listool innen letölthető:
 
Ezek után már az Office 2010 telepítője engedi az Upgrade-et!
 
Bővebben:

By Kiss Tamás on 2011. 11. 04. 11:29

Probléma: A fájl hálózaton keresztüli megnyitásakor 2-3 percet is várnunk kell mire megnyílik.
 
A probléma az OFV azaz Office File Validation.
 
A cikk:
 
Viszont, a következő registry kulccsal kikapcsolható:
Létre kell hozni!
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\Excel\Security]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\11.0\Excel\Security\FileValidation]
"EnableOnLoad"=dword:00000000
 
 

By Frang Tamás on 2010. 07. 01. 0:56

Kétféle szint lehetséges a jelszóval való védésnél. Az egyik lehetőség, amikor már a megnyitáshoz is meg kell adnunk a jelszót, ezt a File menü Info fülének Permissions menüpontja alatt tudjuk beállítani (külön jogokat is adhatunk az egyes user-eknek). A másik lehetőség, amikor csak a módosítást kötjük jelszóhoz. Ezt pedig a Review fül Changes részénél állíthajuk, ahol lehetőségünk nyílik egyes munkalapok vagy akár az egész munkafüzet védelmére is.

Számítsa ki költségeit
  kalkulátorunkkal

tovább    

és nyerje meg
50 000 Ft értékű

ajándékunkat  

Akciós ajánlatunk

 Több szolgáltatót is volt szerencsém kipróbálni. Jelenleg minden projektünk a MOLEHAND-nél van elhelyezve, mert Ők nem csak egy szelet számítógépet adnak, hanem valódi szolgáltatást: Akármibe ütközök számíthatok a gyors és szakszerű reakcióra!