By Molnár Péter on
2012. 08. 28. 1:35
Ha kicsi egy notebook teljesítménye, gyakran megesik, hogy nem lehet hallani normélisan a hangot, mivel az anyag "rec level"-je, azaz alap hangereje nagyon alacsony, így hiába van minden maximumon, mégis halk.
Megoldás:
A vezérlőpultban az adott eszköz tulajdonságainál kapcsoljuk be a Loadness Equalization-t:
|
By Szeifert Gergő on
2012. 04. 02. 21:15
Nem tudom kivel fordult már elő, de ha kell akkor bizony jó ha tudja az ember, hogy létezik ilyen.
Egész pontosan arról van szó, ha automatizálni szeretnénk azt, hogy egy adott mappában megtaláljuk a legfrissebb fájlt és azt egy kívánt könyvtárba áttegyük / átnevezzük.
Például:
Minden nap készítünk egy log fájlt ami tartalmaz bizonyos információkat, ám ezek a logfájlok időbélyeggel vannak ellátva, ami benne van a nevében is, mivel automatikusan generálódik. Viszont mi szeretnénk, ha minden nap a legfrissebb log fájlt mi megkapjuk mondjuk e-mailben, ám ehhez nem árt ha az ütemező tudja melyik fájlt kell elküldeni.
Lássuk a kódot (ami mentsünk el mondjuk autorename.bat néven):
cd C:\Kívánt keresési mappa\ for /f %%C in ('dir /od/ad/b') do set newest=%%C cd C:\Kívánt keresési mappa\%newest% dir *.log /o-d /b > newest.lst set /p latest=< newest.lst copy "%latest%" "C:\Ahová másoljuk a fájlt\fájl_neve.log" del newest.lst
Tehát a Kívánt keresési mappa-t átvizsgáljuk, majd megkeressük melyik a legfrissebb log fájl, és ha megvan akkor a kívánt mappába másolhatjuk azt, az általunk adott nére átnevezve.
|
By Halász István on
2012. 01. 19. 20:29
Az Office 2010-ben megváltozott ez a funkció (Suggested Contacts), egy parancssori kapcsolóval migrálató a korábbi office-ok NK2 file-ja:
- .NK2 fájl másolása az \%appdata%\Microsoft\Outlook mappába. A default profilnév az Outlook.
- Vezérlőpult -> Posta -> Profilok megjelenítése
- ...\outlook.exe /importnk2
Ez szép és jó, de az Office 2010 Kattintásra (Click-to-Run) verziója esetén virtuálisan fut csak az Office, nem fogunk a Program Files mappában outlook.exe-t találni. A trükk:
- .NK2 fájl másolása az \%appdata%\Microsoft\Outlook mappába. (A default profilnév az Outlook.)
- Word indít, valami szöveg beír, kijelöl, jobb-klikk, Hiperhivatkozás...
- tallózás, és célként a C:\Windows\System32\cmd.exe megadása
- Ctrl-klikk a linken, OK, OK, és kapunk egy az Office nevében futó cmd-t
- Q:
- Office14 mappa megkeresése (pl. Q:\140062.hun\Office14)
- MLCFG32.CPL -> Profilok megjelenítése
- outlook.exe /importnk2
|
By Szeifert Gergő on
2012. 01. 19. 19:19
Mindenkivel találkozott már olyan fájllal amivel nem tudott dolgozni, nem tudta törölni...mert egy másik program zárolta és e végett a Windows hiba üzenetet dobott (pl.: 0x80070021).
Erre létezik egy program, amely segítségével a zárolt fájlt törölhetjük, átnevezhetjük, áthelyezhetjük. A programot akár öneállóan akár a windows intézőből is futtathatjuk.
Mielőtt feltelepítenénk a programot érdemes megnézni még az alábbi helyet, nem-e tudjuk innen is elengedni az adott program zárolását: Sajátgép(Computer) -> Jobb klikk Kezelés(manage) -> bal oldalon Megosztott mappák(Shared folders) -> Megnyitott fájlok(Open files) -> jobb klikk -> első találat:) Talán: close file
|
By Halász István on
2011. 12. 20. 0:56
Két beállítás együttes használatával tudjuk elérni ezt az eredményt:
1. A feladatütemezőben beállítható, hogy egy feladat adott esemény bekövetkezésekor, azaz a naplóba kerülésekor induljon. Amikor egy hálózathoz csatlakozunk, akkor a Microsoft-Windows-NetworkProfile/Operational magyarul Microsoft-Windows-NetworkProfile/Műveletek naplóba a következő esemény kerül bejegyzésre
Napló neve: Microsoft-Windows-NetworkProfile/Operational Forrás: Microsoft-Windows-NetworkProfile Dátum: 2011.12.20. 0:01:22 Eseményazonosító:10000 Feladatkategória:Nincs Szint: Információ Kulcsszavak: (35184372088832) Felhasználó: HELYI SZOLGÁLTATÁS Számítógép: Leírás: Hálózat csatlakoztatva Név: Leírás: Hálózat Típus: Nem kezelt Állapot: Csatlakoztatva,IPV4 (internet) Kategória: Személyes
Magára a hálózat nevére nem tudunk szűrni, ezért kell majd a másik beállítás.
Tehát állítsuk be a feladatot az Indítás fülön, hogy minden 10000-es event esetén próbáljon meg elindulni:
Érdemes lehet késleltetést beállítani, hogy biztosan elérhető legyen a hálózat.
2. Ezután már csak azt kell beállítanunk, hogy ne fusson le minden esetben a feladat, ha egy új hálózathoz csatlakoztunk,
csak akkor, ha a kívánt hálózathoz csatlakoztunk. Ehhez a Feltételek fül Hálózat résznél
pipáljuk be az "Indítás csak ..." opciót, majd válasszuk ki a legördülő menüből a kívánt hálózatot:
|
By Halász István on
2011. 05. 05. 19:39
- A szokásos úton kezdeményezzük a trial letöltését a LiveID beadásig.
- Amikor bejelentkeztünk megjelenik bal oldalon közép magasságban a zöld Letöltés gomb. (Ez a Kattintásra verzióra mutat.) Ekkor jobb oldalon a Saját fiók hivatkozásra kattintva nyissuk meg a letöltött Office 2010 termékek lapját.
- Kattintsunk a megvásárolt programcsomag melletti Letöltés elemre,
- majd az Azonnali letöltés elem alatti Speciális beállítások elemre.
- Ekkor választhatunk a 32bit, 64bit és a Kattintásra verziók közül.
|
By Kiss Tamás on
2011. 01. 24. 12:03
A hiba oka lehet:
Address Poolon kívüli IP tartományba eső címet akarunk felvenni a foglalások közé!
Megoldás:
Az Address Poolt ki kell terjeszteni arra a tartományra ahonnan címet akarunk felvenni, majd a tartományt zárjuk ki! ( excluded from distribution )
|
By Kiss Tamás on
2011. 01. 04. 9:44
Már másodszor fordult elő, hogy 2 DHCP szerver esetén mindkettőn elvenni az IP cím foglalásokat.
Pár darab esetén nem gond egyesével felvenni, de több tíz darabnál már időigényes. Erre jó megoldás a következő:
netsh dhcp server [szerver ip] scope [scope ip] dump >> dhcp_dump.txt
(ha nem tudjuk a scope-t akkor a netsh dhcp server [szerver ip] show scope -al lekérdezhetjük)
miután megvan a dump, nyissuk meg és keressük ki belőle azokat a sorokat amik a reservedip részben vannak. Pl: "Dhcp Server \\192.168.200.1 Scope 192.168.0.0 Add reservedip ........ "
Másoljuk ki ezeket a sorokat egy másik txt fájlba, és a fájlban a szerver IP címét módosítsuk a "cél" DHCP szerverére, ahol szeretnénk beállítani ezeket a foglalásokat.
Ezek után a netsh exec fájl.txt parancsot futtassuk a megfelelő dhcp szerveren.
További olvasnivaló:
|
By Molnár Péter on
2010. 08. 05. 17:07
Windows rendszerekben az idő szinkronizálásáért a W32Time service felel. Ez a szolgáltatás két funkciót lát el: NTP kliens és NTP szerver. A szolgáltatás gyakran kritikus, a Kerberos alapú azonosítás a felek órájának szinkronján alapul, ezért érdemes a szinkronizációt megfelelően pontos eszköz (NTP szerver) segítségével elvégezni.
Alapesetben az NTP szerver nincs engedélyezve. A kliens pedig az alapértelmezett beállításokkal fut. (Heti 1-szeri szinkron a time.microsoft.com-ról a UDP 123-as porton)
Domain környezetben 3 eset lehetséges:
- A kliensek NTP kliense külső forrásról domain alapú NT5DS szinkronra vált, ami a logon szerverrel végzi el a műveletet.
- DC-k esetében engedélyezésre kerül az NTP szerver, az NTP kliens szintén NT5DS-re vált, ami a hierarchia megfelelű DC-jével szinkronizál.
- A PDC FSMO szerep birtokosa a domain (NT5DS) rendszer feje, "nála van" a pontos idő. Az NTP kliens alapesetben önmagával szinkronizál, ami értelmetlen művelet.
A szolgáltatás a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time registry ág alatt paraméterezhető. A beállítások service restart után lépnek életbe. Főbb paraméterek: ...\Parameters\NTPserver - NTP szerver elérése és típusa - pl.: time.kfki.hu,0x1 ...\Parameters\Type - Szinkron típusa. - Lehet NTP, NT5DS, NoSync, AllSync ...\Parameters\SpecialPollTimeRemaining - Megadja a következő szinkron helyét és a hátralévő időt ...\TimeProviders\NtpClient\Enabled - funkció engedélyezése ...\TimeProviders\NtpServer\Enabled - funkció engedélyezése
További információ: http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windowsserver2003/technologies/security/ws03mngd/26_s3wts.mspx http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/816042 http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/Configuring-Windows-Time-Service.html http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/b43a025f-cce2-4c82-b3ea-3b95d482db3a1033.mspx?mfr=true http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/223184 http://en.wikipedia.org/wiki/Network_Time_Protocol
|
By Halász István on
2010. 06. 04. 22:27
A Vista/2008 óta nincs boot.ini, így máshogy kell beállítani, hogy az operációs rendszer késleltetve induljon el. Ez ugye többszerveres környezetben áramszünet utáni helyes sorrendű rendszerfelálláshoz hasznos.
Több eszköz áll a rendelkezésünkre, többek között az msconfig.exe ill. a parancssori bcdedit. A probléma legegyszerűbben bcdedittel, rendszergazdai jogokkal futó parancssorból oldható meg a következő két parancs kiadásával:
bcdedit /copy {current} /d "Secondary Boot Entry - DO NOT USE!" bcdedit /set {bootmgr} timeout 180
Az első parancs lemásolja a meglévő boot bejegyzést. Erre azért van szükség, mivel sajnos a késleltetést csak akkor alkalmazza a rendszer, ha legalább két bootbejegyzésünk van. A másodikkal pedig a kívánt késleltetést tudjuk megadni másodpercekben.
|