MOLEHAND Solutions - Nagyvállalati megoldások mindenkinek

 
Nyomtat  
Author: MOLEHAND Created: 2008. 09. 27. 0:33
SharePoint

By Molnár Péter on 2011. 11. 06. 0:18

Dokumentumtárak esetében előfordulhat, hogy még webes nézetben minden rendben van, Intéző nézetben hibás a fájlok módosítási időpontja.
 
Ez egy ismert hiba (A nézet a feltöltéskori dátumot rögzíti), akkor jelentkezik, ha az állományok Intéző nézetben kerülnek feltöltésre. Javításhoz töltsük fel újra a fájlokat webes nézetben.

By Molnár Péter on 2011. 08. 17. 2:43

Az alábbi SQL script megmutatja melyik mappa mekkora méretű az adott SharePoint adatbázisban:
 
SELECT v.[Id], d.DirName
,count(v.[Version]) MaxNumberOfVersions

,sum(v.[Size]) TotalDocLibSize,max(v.[Size]) LargestDocSize

FROM [dbo].[AllDocVersions] v join [dbo].AllDocs d
on v.id=d.id
group by v.id , d.DirName order by 4 desc

By Molnár Péter on 2010. 09. 25. 1:43

Ha SharePoint 2010 esetén a létrehozott új webhelyek beállítása és jogosultságkezelése hibát dob, ellenőrizzük az elérési a tűzfalon publikált és a SharePoint konfigurációban (Alternate Access Mappings) található URL-eket, mert lehet, hogy ezek inkonzisztenciája okozza a hibát!

By Molnár Péter on 2010. 05. 10. 0:11

Bár a SharePoint jogosultsági rendszere elsőre nem tűnik túl bonyolultnak, egy kis testreszabás után könnyen összezavarodhatunk. Ennek a kibogozásához egy kis segítség:
- A SharePoint saját felhasználói adatbázist használ. A felhasználókat alapesetben az Active Directory tartományból emelhetünk a SharePoint felhasználók körébe. (Ráadásul ez lehet AD csoport is)
- A teljes felhasználói adatbázist a "Személyek és Csoportok" majd "Minden személy" ponton találjuk (vagy a URL/_layouts/people.aspx?MembershipGroupId=0 címen)
- A teljes csoportadatbázis a "Személyek és Csoportok" majd "Csoportok" menüben listázhatjuk ki (URL/_layouts/groups.aspx)
- Az aktuális webhely  jogosultságait, (Tehát, hogy ki milyen jogokkal bír az adott webhelyen) a  "Személyek és Csoportok" majd "Webhely engedélyei" alatt tekinthetjük meg (URL/_layout/user.aspx)
- Az adott webhelyhez értelmezett csoportok listáját a "Személyek és csoportok" menüpont "Csoportok" címkéje alatt láthajuk felsorolva.
- Az egyes listákhoz/dokumentumokhoz a teljes felhasználói adatbázisból rendelhetünk felhasználókat és csoportokat (Nem csak a webhely felhasználói közül)
 
Ami figyeljünk:
- A "Személyek és csoportok" pontra kattintva az adott webhelyen értelmezett legfelső csoport tagjai jelennek meg. Azaz kb. véletlenszerű felhasználókat látunk!

By Gömbös Attila on 2010. 04. 20. 14:24

A Sharepoint képes a dokumentumtárjaiba leveleket fogadni – válaszhatunk, hogy a levelet .eml formátumban mentse, vagy pedig a csatolmányt helyezze el a dokumentumtárban.

Alábbiakban egy olyan esetet mutatok be, ahol az internet felől is képes leveleket fogadni a dokumentumtár. Az internet felől jövő leveleket egy Exchange 2010 szerver fogadja, és továbbítja a Sharepoint felé. A beállítások Exchange 2007-re is ugyanúgy érvényesek.

A @inet.domain.tld aldomaint jelöljük ki a Sharepoint bejövő levelezése számára. A *@inet.domain.tld címre érkező levelek automatikusan továbbítódnak a Sharepoint alkalmazásszervere felé.

A Sharepoint alkalmazásszerverére telepítsük az SMTP Server featuret. Windows 2008 alatt nem az IIS komponensei között találjuk, hanem külön feature.

Windows 2008 alatt is az IIS 6.0 konzolját és az új IIS konzolt is használni kell az SMTP beállítására. IIS6 konzolban kattintsunk az SMTP virtual server > Domains > New domain pontjára. Alias típussal hozzuk létre az inet.domain.tld domaint.

IIS7 konzolban az SMTP E-mail alatt kattintsuk be a Use localhost pontot.

Adjunk teljes hozzáférést a Drop könyvtárhoz a Sharepoint Service Account és Sharepoint DB Account, a WSS_ADMIN_WPG számára, illetve olvasási jogot a WSS_WPG számára. Ha ezt elmulasztjuk nem törlődnek a mailek a könyvtárból, és fél percenként újra bekerülnek a dokumentumtárba.

A Sharepoint Central Administration oldalon állítsuk be a bejövő levelek tulajdonságait a Central Administration > Operations > Incoming E-Mail Settings  alatt.

 

A Directory Management Server beállítását most kihagyom. A „display address”-hez állítsuk be a kiválasztott aldomaint. Az e-mail drop folder legyen az IIS által használt könyvtár, alapértelmezetten C:\inetpub\mailroot\Drop.

Az Exchange szerver fogja továbbítani a kívülről érkező leveleket az alkalmazás szerver felé. Ezért az Organization Configuration > Hub transport > Accepted domains alatt vegyük fel az inet.domain.tld domaint External relay domainként.

Organization Configuration > Hub transport > Send connectors alatt állítsuk be a domain leveleinek továbbítását.

New Send connector
Intended use: Custom
Address space: inet.domain.tld
Route mail through following smarthost: a Sharepoint alkalmazásszerver IP-címe

 

Ezekután a dokumentumtár tulajdonságlapján állítsuk be az Incoming E-mail settingsben a kívülről elérhető e-mail címet, és engedélyezzük ismeretlen küldők felől is a levél fogadását.

By Nagy Balázs on 2010. 04. 13. 2:25

A funkció segítségével az Excelhez hasonlóan lehet "képleteket" írni, természetesen erről van egy lista is az Office oldalán.
Fontos:
- A képletet mindig az adott nyelven kell megadni, tehát egy magyar nyelvű site-on hiába írod be az angol nevét, nem fogja elfogadni, pl =ISERROR helyett =HAHIBA
- Ugyanarra a mezőre nem lehet hivatkozni ( Excelben sem )
- Másik lista elemére ( arra külön lehetőség van az oszlop létrehozásakor)
- Más listákból származtatott (angolul Lookup field) mezőkre
- újjonan létrejövő elem sorszámára, mivel az később generálódik le mint ahogy a számítás lefut új elem létrehozásakor!
 
 
Képletek listája
WSS 3.0 :
 
MOSS :
 

By Nagy Balázs on 2010. 04. 12. 23:38

Alkalmanként előfordul, hogy egy munkafolyamat e-mailt küld teljesen idegen címekre (pl egy felvett rendelésről küld a megrendelőnek egy értesítést), az ilyen esetekre célszerű beállítani az adott cég/partner e-mail címét mint Feladó.
 
Két opció van:
- parancssorból
 stsadm -o email -outsmtpserver mail.example.com -fromaddress someone@example.com -replytoaddress someone@example.com -codepage 65001 -url http://web_app_url  
* url: Web Application címe!
 
- Central Administration
Application Management -> Web Application Outgoing E-Mail Settings   és itt a listából válasszuk a Web Application -t.

By Simkó Benedek on 2009. 12. 11. 18:24

A probléma: állandóan előugró authentikációs ablak, a cancel gombra nyomva bejön a mögöttes tartalom néha.
 
A megoldás: az IIS7 role service-k között nem szabad telepítve lennie a webdav role service-nek. Amennyiben ezt eltávolítjuk a probléma megszűnik.

By Halász István on 2009. 12. 02. 15:41

A művelethez a masterpage-et kell módosítanunk pl. a SharePoint Designer segítségével.
A legtisztább, ha csinálunk egy új masterpage-et az eredeti lemásolásával, és átnevezzük pl. default-egyeb.master néven. (A masterpage tárat a mappalistában a _catalogs/masterpage mappában találjuk.)
 
Nyissuk meg, és helyezzük el a következő scriptet a HEAD tag-ben:

Ezután hivatkozzuk be a BODY tag-ben:

... changeSpecifyOwnValue();">

Már csak a hivatkozást kell átírnunk a felmérés EditForm.aspx és NewForm.aspx-ében:
 
MasterPageFile="/_catalogs/masterpage/default-egyeb.master"
 
 

By Nagy Balázs on 2009. 11. 04. 12:51

MOSS és WSS verziókhoz kijött frissítések és hozzá tartozó verziók időrendben valamint a hozzá tartozó KB cikkek, leírások

Számítsa ki költségeit
  kalkulátorunkkal

tovább    

és nyerje meg
50 000 Ft értékű

ajándékunkat  

Akciós ajánlatunk

 Több szolgáltatót is volt szerencsém kipróbálni. Jelenleg minden projektünk a MOLEHAND-nél van elhelyezve, mert Ők nem csak egy szelet számítógépet adnak, hanem valódi szolgáltatást: Akármibe ütközök számíthatok a gyors és szakszerű reakcióra!